ورود / عضویت

مدل پابند۹۹

مدل پابند۹۹

در این قسمت مدل پابند۹۹ را در سایت بارامد برای شما قرار میدهیم

 پابند؛ آذینی که قرن هاست زینت بخش پای زنان بوده است خلخال یا پابند چیست و پیشینه شکل گیری آن به چه دورانی باز می‌گردد؟ پابند همان طور که از نامش پیداست، زنجیر یا ابزار زینتی است که دور مچ پا بسته می شود. برخی از خلخال ها طوری طراحی شده اند که حلقه ای متصل به زنجیر دارند که این حلقه داخل انگشت پا جا می‌گیرد.

    چندین قرن است که دختران هندی خلخال به پا می بندند. این آذین پا در زبان هندی به نام‌های « نُپور » و « پاتیلو » شهرت دارد. هم چنین زنان مصری نیز از دوران « ما قبل تاریخ مصر » از پابند برای زینت پاهای خود بهره می‌گرفتند.در کشوری هم چون آمریکا، از دهه ۱۹۳۰ میلادی تا اواخر قرن بیستم،

    پابند در طرح های رسمی و غیررسمی مورد استفاده زنان و دختران قرار می‌گرفت و وسیله ای زینتی به شمار می رفت. در حالی که در فرهنگ غربی زنان و مردان جوان هر دو اقدام به بستن پابندهای چرمی می کنند و برای شان این امر کاملا عادی است و نوعی مد و فشن به شمار می رود، در برخی کشورها فقط زنان پا برهنه خلخال می بندند.

    پابندهای رسمی که اغلب از جنس نقره، طلای یا مهره های گران بها ساخته می شوند همیشه جنبه زینتی داشته اند و زنان از آن ها به عنوان زیورآلات استفاده می‌کنند.بد نیست بدانید در کشوری هم چون هند، خلخال یکی از ملزومات اصلی لباس عروس است که به همراه ساری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ایران نیز پابند از محبوبیت بسیار بالای برخوردار است و در شکل ها، طرح ها و جنس های مختلف در بازار موجود است. زیورآنلاین نیز نمونه های زیبایی در مجموعه پابندهای خود دارد که می توانید از طرح و قیمت هر کدامشان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پابندها در طول تاریخ

    بسیاری از متخصصان و طراحان دنیای مد، ریشه این خانواده از زیورآلات را در فرهنگ شرقی و هم چنین در دوران باستان جستجو می کنند. برای اولین بار در مقبره سومری ها با قدمت بیش از ۴۵۰۰ سال، پابند ها دیده شدند. سومری ها از جمله اولین افرادی بودند که بر روی زمین می زیستند و به نظر می رسد که پابندها در میان این قوم از محبوبیت بالایی برخوردار بوده است.

    در آن زمان این زیورآلات از سنگ ها و فلزاتی ساخته می شدند که بسیار گران بها بودند و همین امر ارزش و اهمیت پابندها به عنوان زیورآلات را برای مردمان آن دوران، مشخص می کند. در هند باستان نیز زنان متاهل از پابندها به عنوان نمادی از تاهل خود استفاده می کردند. در این دوران، پابندها را به کمک مهره هایی تزئین می کردند تا صدای برخورد آن ها به یک دیگر و به هنگام راه رفتن، مردان را از حضور زنان متاهل باخبر کند. مردان با شنیدن صدای پای زنان متاهل، احترام گذاشته و از صحبت های ناشایست در حضور آن ها خودداری می کردند.

    در مصر باستان نیز زنان برای نشان دادن موقعیت اجتماعی خود از پابند ها استفاده می کردند. پابند هایی از جنس طلا و یا نقره در این زمان نشان دهنده شوهرانی ثروتمند بوده است. بردگان نیز در آن دوران از پابندهای چرمی استفاده می کردند. شاید این تاریخ پر فراز نشیب در اسرار آمیز بودن تاریخچه و مفهوم این دسته از زیورآلات بی اثر نباشد اما به طور قطع سبب محبوبیت این خانواده از زیورآلات در دنیای امروز شده است.

پابند‌ها اکسسوری زنانه ای هستند که برای زینت قسمتی در مچ پا در نظر گرفته می شوند. تاریخچه استفاده از پابند به سال های دور برمی گردد، اما معمولا در هند، آفریقا و خاور‌میانه شاهد استفاده از پابند بوده ایم. در ایران نیز در بخش های جنوبی کشور مانند بندرعباس و سیستان بلوچستان بیشتر از سایر نقاط شاهد استفاده از پابند هستیم. در ادامه مدل های مختلف از پابند را برای شما آورده ایم.

جدیدترین پابندهای دخترانه
جدیدترین پابندهای دخترانه
جدیدترین پابندهای دخترانه
جدیدترین پابندهای دخترانه
مدل های پابند طلا
مدل های پابند طلا
شیک ترین مدل های پابند
شیک ترین مدل های پابند
شیک ترین مدل های پابند
شیک ترین مدل های پابند

بیشتر بخوانید:نکاتی برای خرید میز تحریر


مدل های پابند ساده
مدل های پابند ساده
مدل های پابند ساده
مدل های پابند ساده
مدل پابندهای نگین دار
مدل پابندهای نگین دار
مدل پابندهای نگین دار
مدل پابندهای نگین دار

منبع:بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − ده =